Najava: Program „Igrom do učenja“
- Posted by Davor
- On 24/09/2017
U sklopu Centra osobne moći nudimo novi program za najmlađi uzrast. Program „Igrom do učenja“ provodi se kroz radionice za predškolski uzrast (djeca od 5 i 6 godina starosti).
Radionice će se održavati jednom tjedno u trajanju od 120 minuta. U svakoj radionici isprepliću se različite vježbe za poticanje čitanja, računanja, pisanja, logičkog zaključivanja, bogaćenja rječnika, održavanja koncentracije i pažnje, razne motoričke, likovne i glazbene aktivnosti za poticanje samopouzdanja, razvijanja pozitivnih odnosa s vršnjacima, prihvaćanja različitosti. Sve aktivnosti su bazirane na igri kako bi se djeca što lakše prilagodila i prihvatila zadatke, a pod stručnim vodstvom rehabilitatora i praktičara terapije igrom. U svim aktivnostima naglasak je na emocionalnom razvoju i funkcioniranju, osvještavanju emocija i kreiranju načina na koji se s njima nositi.
Radionice su namijenjene svoj djeci čiji roditelji žele potaknuti i podržati njihov sveobuhvatni razvoj, a posebice djeci koja ne mogu dugo održati pažnju na jednoj aktivnosti, koja imaju teškoće izražavanja, povlače se ili se žele jako istaknuti, ne vole primiti bojicu ili olovku u ruku, doimaju se nespretnima, koja nemirno spavaju, jedu samo određenu vrstu hrane ili koja su doživjela stresne promjene u bližoj okolini.
Tijekom provedbe radionica roditelji će moći dogovoriti razgovor u obliku savjetovanja o temama škole, odgoja, odnosa s djecom, očekivanjima od sebe i/ili djeteta, ponašanjima djece koja ne razumiju ili se ne mogu s njima nositi, traumatskim događajima u obitelji, promjenama na koje dijete reagira i slično. Razgovori su strogo povjerljivi i u skladu s etičkim kodeksom struke.
Cijena: 200 kn mjesečno za 4 -5 radionica u trajanju od 120 minuta.
Savjetovanje za roditelje se naplaćuje posebno. Jedan sat iznosi 120 kn, a organizira se po potrebi.
O voditeljici radionica:
Martina Matejaš Jurković diplomirala je na Edukacijsko – rehabilitacijskom fakultetu, smjer rehabilitacija. Do 2011. radi u Centru za autizam Zagreb, a od kraja 2011. u Osnovnoj školi „Vladimir Nazor“ Križevci kao stručni suradnik rehabilitator. Dodatno se školuje za geštalt psihoterapeuta i trenutno priprema diplomski rad iz tog područja djelovanja. Kao užu specijalizaciju djelovanja u psihoterapiji završava edukaciju za terapeuta igrom namijenjenu djeci i mladima. Voditeljica je odjela za odgoj i obrazovanje udruge Glas mladih Križevci, gdje je vodila projekt „Sretna djeca“ namijenjen predškolskoj i školskoj populaciji, a financiran na lokalnoj, županijskoj i europskoj razini. Kroz projekt je osmislila 30 – tak radionica za poticanje različitih razvojnih područja kod djece, a kroz četiri godine provela oko 120 radionica. Ljubiteljica je životinja, prirode, glazbe te pravljenja kolača.